Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Зошто Костарика?

Костарика е новиот "во" место за "близина-зајакнување со подпори." Со население од околу 4 милиони луѓе, Костарика се гордее на регионот најстарите демократијата, политичката стабилност, инфраструктура и импресивни 95% стапка на писменост. Договор за слободна трговија со САД има компании како што се ИБМ, Мајкрософт, Procter & Gamble, Хјулит Пакард, и Intel прави значителни инвестиции во Costa Rican аутсорсинг повик центри. Таа се рангираше зад powerhouses Индија и Кина како еден од најконкурентните префрлани аутсорсинг дестинации кои нудат високо платени, многу баран работни места.

Глобална конкурентни притисоци се принудувајќи Обединети Држави корпорациите да ги намали нивните трошоци. Денес, тоа е неопходно да се префрлани аутсорсинг само за да останат конкурентни. По внимателна анализа, голем број компании веќе се прошири своите операции во Коста Рика. Ова е привлечна во однос на цена и широчината на способностите.

Условите за бизнис се стабилни и сигурни, не е како другите земји со пониски нивоа на условите за работа и нестабилни влади. Нашите Costa Rican Call Center нуди највисок квалитет двојазично телефонски центар за поддршка на платите, кои се 40% -80% помала од САД. Постојат многу говорници на англиски attuned на потребите на северно американскиот пазар.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap