Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Виртуелна Извршниот

Нашите Костарика's Virtual Call Center Извршниот Асистенти се обучени да даваат сочувство за твојата работа и бара зголемување на надлежностите. Ние би сакале да се ослободат од стресот вашата помош при пополнувањето на сите потребни вашите задачи. Свои сигурни и добро обучени виртуелен рецепционер очекува да работат под притисок, временски ограничувања и знаејќи ја важноста на неограничените трпение, кога е криза време. Ние можеме да се справи ништо од испраќање на пораки, снемане назначувања и правење на вашето патување резервации. Се што треба да направите е да ги споделите со нас она што ви треба оствари за истиот ден и ќе се направи.

Вашите лични Костарика's Virtual Call Center Извршниот асистент може да биде важен дел од вашиот тим со обезбедување на сите ваши клиенти голем првиот впечаток преку топло добредојде. Можете да изберете од структурирана долгорочна формат или пренесе дневниот инструкции како што е потребно. Размислете колку тоа ќе ви помогне финансиски преку организирање на вашите разговори и е способен да даде приоритет вашата комуникација. Секоја Виртуелен Извршниот помошник дека ќе извршат аутсорсинг на основните знаења за вашиот бизнис, со цел да звучи професионални и да thoughtfully наменети за вашите клиенти и во двата англиски и шпански.

Дали има моменти кога ти си роб на вашиот мобилен телефон? Инвест Вашето драгоцено време, наместо ракување со непосредна бизнис одговарање на повици што може да се филтрираат за вас и се обрати на подоцна. За време на повик, ќе можеме да побарате од вашиот предодредено прашања во зависност од видот на клиентот и одговор сакаш. Колку состаноци си седеше, каде што преку вашиот клиент, важно беше да се слуша за говорна пошта и чека повик назад? Тоа само може да се излади на клиентот интерес или изгасне огнот целосно. Вашите лични Костарика's Call Центар Извршниот помошник ќе одговори на секој повик професионално и веднаш испраќа пораки до вас од текст, е-мејл или телефон, во зависност од изборот.

Разбирливо е дека многу бизниси имаат редовен рецепционер во место и може да е потребна дополнителна помош. Сите големината на претпријатијата, во едно време, го пропушти еден многу важен повик, ја презеде премногу долго за да се одговори на телефон или на најлошо сценарио, како клиент на чекање за долго време додека не рецепционер може да присуствува на повикот. . Факт е дека мнозинството од луѓето да се распрашува повик за производ или услуга ќе не остават порака, ако тие се судрите со говорна пошта. Колку вреди секој клиент? Нека Костарика's Call Центар рачка ви претекување на повици или примате повици за специфичен проект или задача, така што секој клиент е дадена соодветна грижа.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap