Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Телекомуникации

Selway група претставува голем број на меѓународни повици центри за деловни корисници кои сакаат квалитетен, економски аутсорсинг на услуги за северно-американски клиенти. Овие центри се наоѓаат во шест различни земји, и може да обезбеди влезни Tier 1 и Tier 2 клиент услуги, техничката поддршка и излезни телемаркетинг.

Но, пред се, компанијата разви водечки комуникациски мрежи за поврзување на центрите за повици inexpensively и со исклучително висок квалитет на своите корисници и клиенти. Еволуцијата на оние телекомуникациски технологии имаат олово Selway да стане провајдер на големо растојание од долго користење на мрежни услуги и TDM (глас) и VoIP мрежни услуги.

Selway е регулиран превозникот (US FCC 499-превозникот) што ја нуди мрежни услуги за двете TDM (глас) и VoIP превоз, со Cisco-базирани префрлување од објектите лоцирани во New York City metro area. Фирмата потекнува и сообраќај престанува користењето на овие Кодеци: G729 (G729r8 и G729Br8 Анекс А и Б), G723, G711, и T38.

Selways VoIP и TDM говорни услуги вклучуваат продажба на големо и превозникот мрежи и комутација; меѓународни Trunking пристап; backroom поблиску VoIP услуги за интернет-провајдерите и други интернет провајдери; производи наменети и прилагодени за гостопримство на меѓународните пазари, вклучувајќи и специјализирани во давање земја-земја на долг далечина и факсови услуги. Покрај тоа, ние им помогне кои се јавуваа да се соберат или кредитна картичка разговори во земјата и на повеќе од 196 земји. Selway одлики на големо оператор услуги, даде свој OSP и угостителство клиенти VoIP интерфејси, интерфејси TDM и 800, а повеќе на платежна и префрлување опции.

Selway нуди мрежни услуги, вклучувајќи домашни DID пристап, DID пристап во 50 различни земји, T1 trunk канал и за двете групи TDM и VOIP пристап во земјата, и во истиот земји, при-пејд преминете платформи, како и сите Cisco базирана мрежа. Тие обезбедуваат пристап до SIP истите тие 50 земји, преку локалните DIDs или бесплатно броеви, со стеблата кои можат да се справат помеѓу 2 и 500 истовремениот повици од истата DID стеблото или група на DIDs, од иста земја. Тоа обично се добива сообраќај преку СИП или TDM протокол, а завршува на ист услуги. Тоа го прави T38 нудат факсови протоколи.

Во партнерство со Pacific Rim Стопанската комора, Selway група формираше Pacific Rim Тел, долга далечина снабдувач на високо квалитетни производи телефон специјално дизајнирани за Pacific Rim земји во кои се вклучени во Југоисточна Азија, Кина, Pacifica, Јужна и Латинска Америка, и Северна Америка.

Пристап до Pacific Rim Тел мрежа е достапна преку локалните телефонски броеви во секоја земја (едноставно бирање на број локални и youve стигна до Тихиот Rim Тел мрежа, следната бирате број сакате, било каде во светот). На мрежата е исто така достапен преку вашиот VoIP телефони, IP PBX, телефон или компјутер меки (download free soft phone), кој ви овозможува пристап до мрежата од која било интернет конекција на Земјата.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap