Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Семинар регистрациј

Костарика's Call Центар поздрави сите јавни говорници за користење телефонски центар ќе го направат вашиот семинар ефикасна и успешна. Ние сме во состојба да им помогне на настанот, со продажбата на сила, посветена следи структурата и специјално дизајниран промотивни литература. Сите контакт за време на процесот на регистрирање да биде на англиски и шпански кое ќе ви овозможи да се постигне поширок спектар на потенцијалните клиенти. Прибирање на податоци и изгледите информации треба да биде важен дел од семинарот процес и треба да се користи за својот полн потенцијал. Во Костарика's Call Центар, ќе се развие претквалификација прашалник пред настанот, а потоа и спроведувањето на добро развиен пост-настан следуваа програма со која ќе го зголеми присуството и на приходите. Како што се приближува денот на семинарот, ќе ги користиме нашите детални callback листа да потсетник испраќаат електронски пораки и повици пред настанот. Време е од клучно значење да се мотивираат регистранти кои се плаќаат и на крајот да се намалат купувачот жалење. Овој процес ќе ги анализира последните отказ и не покажува за подобрување на процесот на регистрирање.

Ние сме вредни во испраќање из потврда за оние кои се регистрираат на линија или по телефон, кога се јавите на нашите телефонски центар. Ако тие избираат да се регистрирате онлајн, тие ќе добиваат веднаш следи телефонски повик за верификација. Ние сме во можност да креирате попуст за запишување утврдени во програма пред крајниот рок, како на пример на почетокот на птица регистрација или Костарика's Call Центар за лесно можат да се справат со волумен попуст повици до една организација во исто време да ги потпише. Нашите услуги може исто така да вклучи помош со превоз избори, што одговара на трошоците и за секое прашање кое треба адресирање да присуствува на настанот.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap