Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

SELWAY Group, Inc

Selway група претставува голем број на меѓународни повици центри за деловни корисници кои сакаат квалитетен, економски аутсорсинг на услуги за северно-американски клиенти. Овие центри се наоѓаат во шест различни земји, и може да обезбеди влезни Tier 1 и Tier 2 клиент услуги, техничката поддршка и излезни телемаркетинг.

Но, пред се, компанијата разви водечки комуникациски мрежи за поврзување на центрите за повици inexpensively и со исклучително висок квалитет на своите корисници и клиенти. Еволуцијата на оние телекомуникациски технологии имаат олово Selway да стане провајдер на големо растојание од долго користење на мрежни услуги и TDM (глас) и VoIP мрежни услуги.

Во партнерство со Pacific Rim Стопанската комора, Selway група формираше Pacific Rim Тел, долга далечина снабдувач на високо квалитетни производи телефон специјално дизајнирани за Pacific Rim земји во кои се вклучени во Југоисточна Азија, Кина, Pacifica, Јужна и Латинска Америка, и Северна Америка.

Arthur Blank II е Продај менаџер на оператор за услуги на компанијата. Еден претприемач во срцето, во 1983 година Слепа започна меѓународна индустриско претпријатие за недвижности, Меѓународен Realty Group Limited. Неговите клиенти биле Levi Strauss, Bausch & Lomb, General Electric, ITT, Alcoa, Kohlberg Kravis Робертс, земјите од Њујорк и Делавер, Симон прогласи за развој на Мол, Џастин ракавици, Пепси Кола како и бројни други.

Во текот на последната деценија тој основани и работат со припејд картичка повикувајќи компанија, а од неодамна е консултант на јавна говорница сопственици. Магистерска диплома за финансии, од Универзитетот Колумбија и е еден ветеран на американската армија, откако работел во областа на контра-разузнавање, контра-шпионажа и контра-надзор. Г-дин Празни, исто така, работеше за Њујорк инвестициски фирми на Волстрит и Cushman и Wakefield, еден њујоршки националните Real Estate Company.

arthurblank@selwaygroup.com

888-271-6751

719-447-4943


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap