Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Национална НЕДВИЖНО

Ние сме интелигентни, креативни, мотивирани професионалци чија цел е да се фокусираат на своите цели, ви нудиме опции и да се обезбеди одлично да ви помогне да го заслужуваат и очекуваат да стигнат до вашите соништа. Нашата обврска е да се достави на највисоко ниво на помош за да заработите најдлабоките ниво на доверба и благодарност. Ние сакаме да бидеме задоволни со наша помош, па да се почувствува повикан да се воведат и други од нас да ние сме во состојба да се изгради силни односи живот ... едно лице во исто време.

СЛОБОДА LISTING ПРОГРАМА

Вие заслужувате СЛОБОДАТА!

Повеќето брокери ќе ви наплати истата надомест без разлика колку вашиот имот се продава, па дури и ако најдете на купувачот и нема друг недвижен имот агенти кои се вклучени. Дали тоа изгледа фер? Ние dont мислам така. Shouldn't имате слобода да ја продаде својата сопственост себе и плаќаат помалку?

Ако се размислува вашиот имот продажба на себе (За продажба од сопственикот), ти дефинитивно треба да сметаат дека оваа програма. FreedomListing на Програмата ви дава слобода да ја продаде својата сопственост себе, добиваат значителни заштеди, а исто така ви дава можност да работи со тим од агентите кои ќе агресивно пазар вашиот дом.

2% Вие најдат купувач и нема други агенти кои се вклучени. Имате пишете на договорот, се справува со сите документи, и се консултира со сите вас на патот низ Escrow.

5% наоѓа на купувачот и пишува на договорот. Нема други агенти кои се вклучени. Нашата комисија е само 5%.

6% имот ви продава преку MLS. Претставува уште еден агент на купувачот. Купувачите агент добива 3% и добива на 3%.

Не однапред трошоци, без ризик, го отстраните секое време. Немаш ништо да изгубите, и сè да се добие!

Приоритетна купувачи Програма

¨ тим од професионалци да ви помогне во наоѓање совршен сопственост. Се преговара за вас за да се добие најдобра можна цена и те води низ Escrow процесот, за да направите зделка, како мазна е можно.

¨ Купувачот е координатор на преобразоване вашите специфични критериуми, listen за вашите потреби?, Формиран вашите критериуми за пребарување, да одреди стратегија да ве најдам! Право на имотот и ќе ти испратиме имот преку компјутер, кога доаѓаат на пазарот, за да можеш да ги прегледате овие карактеристики од удобноста на Вашиот дом.

¨ Поставете лични веб сајт за сите особини кои може да бидат од интерес за вас. Можете да ги сортирате нив од омилени, можностите и го отфрла и можете да направите белешки за нас. Веб-страницата ја прави лесна за да ги организирате вашиот имот за пребарување и ќе ги информираат за она што нас што сакате. Затоа, кога ќе одиме посета на имот ќе не губат време на гледање на оние кои не ве интересира.

¨ Кога работите со вас може да го запре повикувајќи реклами и за продажба знаци. Ви препорачуваме да запишувам адреси и повик или e-mail нив до нас и ние ќе ти каже, доколку тие се достапни. (Ве молиме означете: реклами се создадени да ѕвони телефонот! Запомнете дека човек пишува на рекламата е претставник на продавачот, а не ти! Најважно можете да направите е да има некој на ваша страна. Стави заедно има тим од професионалци, кои ќе заштита на вашиот интерес.

¨ Дали знаете дека голем број својства се продаваат без знак некогаш ќе започнат или реклама некогаш да се стави на хартија? Овие GREAT DEALSâ ? Оди на оние луѓе кои се посветени да работат со агент. Кога ќе слушнете за голема купи, кој мислите дека ние се случува да се јавам? Вие, нашите купувачи, кои имаме обврска да работиме напорно за. Плус, вашите персонализирани веб-сајтот ќе ти каже, на Brand New Listings, Цена намалувања или имот, кои се назад на пазарот, така што можете да стигнете до нив прва.

¨ Mortgage претквалификација, Financial Advice имаме големи врски со хипотеки Компании и сертифициран јавен сметководител, кои веруваме дека помага на нашите клиенти со потребна стручност за да ви помогнеме во донесувањето на мудар Недвижнини инвестиции.

Сервисирање на хипотека на компанијата денес, мора постојано да барате нови иновативни начини на одржување и сервисирање на сметките. Национално Realty агентите добива резултати.

Национално Realty агентите признава и потребата за навремено и ефикасно решавање на трошоците кои не се најефективните средства. Национално Realty агентите работи со некои од најголемите Mortgage Servicers во индустријата да се обезбедат ублажување на поразот, pre-foreclosure и Reo решенија. Нашите компании назначени Брокер исто така е сертифициран јавен сметководител, кој може да одговори на повеќето финансиски прашања на имотот на нивните сопственици се соочуваат со моменталната ситуација.

Ние сме специјализирани во и обезбедуваат следниве услуги за нашите клиенти

· Homeowner Контакт

· Homeowner Советувалишта

· Имот Евалуација / инспекција

· Брокер Цена Мислења

· Pre-Foreclosure Listing и ублажување Продај Загуба

· Reo Продај & Распределба

· Инвеститори советување и стекнување

Национално Realty агентите би сакале да се придружите на вашиот тим во создавањето позитивен, навремено, ефикасно и економично решение за сите ваши потреби Загуба ублажување.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap