Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Управа

Како да изберете менаџмент тим?

Костарика's Call Center само ќе сметаат за еден тим менаџер од силни препораки или промовирани во рамките на нашиот повик од центри по вонредна изведба како агент. Возраста или полот нема да ги одврати промоција. Ние сме заинтересирани за оние кои се прикажани на компанијата лојалност, целосно разбирање на параметрите на доделените работата, важноста на сигурна и посетеност се точни. Лидерите кои имаат до отчетност ќе го надгледува вашето аутсорсинг кампања, период.

Нашите менаџери имаат за цел да се зголеми самодовербата и придонесе за агенти за професионален развој. Тие се очекува да се намалат причините за Burnout и елиминирање attrition за време на кампањата од страна на сите искрено се слуша агенти со отворен ум. Стрес работи во некој чуден начин да ги мотивира, како обратен психологија. Ние сме свесни дека катастрофа е предизвик и треба да се ракува со благодат и стил. Секој Костарика's Call Центар агент признава дека нашиот центар за повици навистина се грижи за нив, кој ја зајакнува нивната лојалност и посветеност кон својата кампања.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap