COSTA RICAS CALL CENTER
 
   
Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Костарика

Костарика е Call Center (CCC) е состојба на уметноста телемаркетинг аутсорсинг фирма се наоѓа во главниот град Сан Хозе, Костарика. Нашата главна цел е, и секогаш ќе биде да се лично воз секој телефонски центар консултант, така што ќе може да понуди на највисок квалитет на излезни и влезни телемаркетинг на решенија за мали и средни меѓународни фирми, претприемачи, како и на Fortune 500 компании.

Нашите телефонски центар софтвер може да се справува со која било големина кампања, додека нашите високо обучени аутсорсинг телефонски центар за управување со тим може да го понуди вашиот бизнис докажан метод на проширување или остануваат во контакт со тековните клиенти, без стрес и додаде потребното време од вас, со цел да се вработи и воз Кол центар агенти од себе.

Костарика's Call Center дава на вашата компанија конкурентска предност бизнис преку обезбедување на повеќе од двојно од бројот на високо обучени и образовани двојазично телефонски центар на персоналот за иста цена како што ќе го плаќаат во вашето локално подрачје за едно повисоко платени и помалку добро обучен центар за повици агент .

Во високата побарувачка на центар за повици услуги е предвидено компанијата со изобилство на угледните Биографии на квалификувани telemarketers дека сакаат да работат со и за вас. Во денешното високо конкурентен пазар на аутсорсинг, поблиски близина на Обединети Држави, Централна временска зона и шпански јазик, способност како додадена вредност, сега се смета за речиси основните барања при донесување одлука за тоа што телефонски центар да ја користите за вашите важен проект. Задржување на овој да не е случајно, дури опција веќе. Многу од префрлани телефонски центар агенти се двојазични на својот мајчин Блискиот Исток или азиски јазик што е тешко да се северноамериканскиот уво. Шпански Каде е повеќе корисно и практично како втор јазик за неискористен потенцијал пазари низ Северна, Централна и Јужна Америка од популацијата, како и оние земји каде што Шпански е или примарно или секундарно јазик.

Оваа аспект сама направи Костарика многу атрактивни во близина на брегот на аутсорсинг-решение. Најважно е, може да ги користат предностите на меѓународните закони за даноци доделена на меѓународни компании што инвестираат во Костарика и неговата локалната економија. Потенцијалните заштеди и бенефиции ќе го направат вашиот аутсорсинг кампања многу мудра одлука за бизнисот.

Аутсорсинг кампања Outbound BPO кампања Домашниот аутсорсинг кампања Можности за вработување Покрај тоа, за разлика од другите традиционални центри за примање повици, Костарика повикувачкиот центар останува фокусирана на управување со не повеќе од стотина телефонски центар личност, еден делегирани или домашен клиент ориентирано кампања во време, со цел правилно контрола на квалитетот, ефикасноста и позитивни вработен на морал. Откако капацитет е постигнат на една од нашите центри за примање повици, друга локација ќе биде формирана со истата структура и бизнис план за да се задржи телефонски центар резултати од очекувањата и доследно повисока од онаа на натпреварот.

Кол центар софтвер е толку важна за да се делегирани кампања како телемаркетинг обука. Двете зони мора да биде безбедна, сигурна и подготвена да се врши на истиот конкурс на кои во моментов размислува. Костарика сеуште е многу солидна инфраструктура, стабилна демократска влада, многу конкурентна работна сила трошоци и Кол центар работа басен кој е особено attunded до Северниот американската култура. Кол центар работни места се некои од врвните плати можности за кариера во Коста Рика. Ова се разликува многу од другите земји, кои сметаат дека тој како почетна позиција во безизлезот на компанијата. Промет на овие локации се пет да десет пати повеќе отколку во Костарика. Го охрабруваме да ги посетите еден од нашите центри за примање повици за вашиот следен личен одмор или бизнис патување во Централна Америка рај, Костарика. Додека сте тука, ние би Ви препорачуваме земајќи дополнителен ден на вашето патување во посета на прекрасните плажи девица, игра голф, до океанот, пробајте среќа во длабоките морски риболов, истражуваат тропски џунгли, се искачи Volcanos или едноставно уживајте во природни топли извори. Дојдете и уверете се зошто аутсорсинг телефонски центар во Костарика е идеалното решение за вашата компанија расте и извор на влијание во аутсорсинг индустријата.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap