Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Благодат Бурбон - Дирk

Благодат Бурбон е директор на човечки ресурси во Костарика's Call Центар. Ms.Borbon силно верува дека нејзиниот сигурен структура, дисциплината и одговорноста се средства на компанијата за управување со врвот.

Таа супериорна во нејзиниот внимание детал нејзиниот abililty комуникацијата да се справува со сите оддели на компанијата, локалните институции и Коста американска владини агенции.

Од 1991, таа е претставена неколку меѓународни компании, вклучувајќи Caterpillar Меѓународен како главата двојазично рецепционерот и извршната асистент. Во Одисеја 2001, Ms Бурбон работеле за кафе Britt, Костарика најголемиот кафе exporter.For четири години, таа се изложени во водство богат за односи со јавноста и да доведе компанијата во средно крајот на продажбата на мало, пред влезот Костарика's Call Центар.

Ms.Borbon има напредни студии во областа на англискиот јазик, психологија, генеалогијата, а извршниот управа.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap