Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Call center софтвер и телекомун

Наши телефони и PBX се дигитални и ние ги користиме два различни превозници да го осигура целосно непотребни телефонски услуги.

Има капацитет во ова време да порасне до 100 megs со напредни информации. Во моментов, имаат најсигурни 34megs.For на услугата, на центар за повици е трет оператор и друго посветен влакна врска. Нашиот интернет се состои од оптички влакна посветен врска што е андерграунд и заштитена од сите неповолни временски услови.

Нашите резерви GENERATOR е способен за снабдување на целосна моќ на нашите целата инфраструктура за се 'додека власта не успее надвор. На 45KVA Пропан Power Plant почнува да се стабилно снабдување со електрична енергија во рок од 30 секунди на моќ неуспех. UPSs инсталиран на повеќе обезбеди моќта сè до генератор започнува.

Нашите целата структура е сосема безбедна и заштитена со 24-часовна безбедност и може да биде целосно се следи преку интернет од било каде во светот.

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap