Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Кориснички услуги

Во Костарика's Call Center, ние сме убедени дека правење на високо квалитетни телефонски повик прави повеќе смисла од логички сечење повик краток за да направиш дневен повик квотата. Ние воз нашиот тим да побара дополнителни затворање на прашањето, одвојте време да понуди неколку опции за продажба, се избегне sidetracking и особено имајќи на најдиректен пат кон доработка на секоја интеракција. А ви благодарам за корисниците време е потребен и го направија на секој телефонски повик, без оглед на исходот. Вашите клиенти ќе Ви благодариме за да жртвува квалитетот на вашите клиенти.

Ние јасно разбирање на важноста на минимизирање на ракување време на телефон додека сеуште нудат исклучителна услуга. А сеопфатна анализа на различни должини повици ќе бидат спроведени и резултати испратен директно до вас за прегледување. Костарика's Call Центар сака да се чувствуваат посигурни знаејќи дека вашите клиенти тим е под контрола и добро надгледувани, така што може да се фокусира на области на вашиот бизнис што бараат повеќе од вашето време и внимание.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap