Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Посета на Костарика?

Откако ќе пристигнете, не повеќе од деведесет минути ќе одвојува од најблиската плажа на Пацифик Коуст или Америка. На луѓето ", Ticos" (како Коста Ricans топло се вика), се пријателски и мирен со извонреден гордост. Шпански е официјален јазик со англиски зборува нашироко. Дури и водата е безбедно да се пие во сите области на земјата.

Костарика е тропска земја и искуства само две сезони: влажни и суви. На сувата сезона генерално е помеѓу крајот на декември и април, и влажни сезона трае до крајот на годината. Температура е повеќе прашање на надморска височина од локацијата со средната вредност од околу 72-89 степени.

Можеме да направиме сите твои да патуваат за вас. Ако тоа е бизнис или лични патувањето, Костарика's Call Центар ќе бидете сигурни дека за оптимизација на нашите локални контакти ќе го направат вашиот престој како поудобни. Дозволете ни да знаеме што точно патување имате во предвид и ќе се грижи за одмор. Поздрав ти лично на аеродромот е само почеток ...

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap