Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

Поставување на назна

Нашите назначувањето на поставување на услуги ќе се грижи за производство на квалификуван состаноци со многу потенцијални клиенти во двете Español и шпански јазик. Нека првите впечаток претворам ладна повик во пријатна воведувањето дека произведува приходите и референции вашиот бизнис. Пријавувањето се утврдени со решение само за кафе, период. Костарика's Call Центар ќе си го дозволи луксузот на вас се концентрира повеќе на затворање на договорот во раката, а без напор се движи кон следниот пријатна назначување дека е на чекање за тебе.

Дали Вашата компанија се потпираат врз назначувањето амбиент за раст и профит? Дали ви се инвестира во голем дел од вашиот маркетинг буџет да се направи ефикасна? Во Костарика's Call Center, нашите назначувањето поставки ќе ви даде предност пред конкуренцијата може да има шанса да ги презентираат своите производи или услуги. Ќе запознавање работа и преку самите со својата работа распоред споделена со користење, лесна за употреба онлајн веб календар. Костарика's Call Центар ќе го задржи вашето назначување ќе машина со цел да се зголеми ефикасноста на вашиот дневна продажба и овозможуваат вие и заслужено го времето да ја дополните и да се подготви за следниот состанок.

Нашите Костарика's Call Центар телемаркетинг агентите ексел во позитивна првите впечатоци, големи комуникациски вештини и неограничен упорноста на телефонот. Во зависност од вашите специфични назначувањето поставување кампања, ние секогаш се додели на telemarketers кои најдобро одговараат за својата индивидуална програма. Како што вработување и обучуваат telemarketer назначувањето на поставување на вашиот тим, а особено ние со нетрпение за кандидатите кои ја имаат способноста мислам на нозе додека predetermining вашиот квалификациите за поставување прашања. Уште поважно, имајќи голема забелешка е направена во текот на животот на разговор за да ги пронајдат одредени интереси или загриженост дека може да докаже да биде непроценлива алатка кога ќе влезете во вашиот прв состанок. Нашите агенти се специјално обучени да се праша за именување на секој повик и да известуваат за именување зошто е отфрлен за дополнителни анализи и стратешките подобрување кампања.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap