Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

ALITER

Aliter корпорација е целосно лиценцирани Realty куќа во Коста Рика кој нуди на клиентите во рамките од Костарика и од странство најдобрите својства и услуги, со фокус на вредноста купува. Aliter корпорација е горд на своите клиенти, при што ги застапуваме нашите клиенти во најдобар интерес од првичниот гледање на затворањето. После првичниот контакт, ние се обидуваме да се најдат на имот за да се прилагодат на потребите на клиентот со видот на имотот или изнајмување, големина, локација и цена е главен фактор приклучи на равенката. Ние работиме за нашите клиенти, преку договарање на најдобрите можни зделки, Благодарение на 20 години на имот експертиза одгледува во САД.

Costa Rican недвижности закон е континуиран образовниот процес за потрошувачот, како и персоналот на Aliter. Има собра тим за поединци кои се посветени на сервисирање на потребите и на купувачи и продавачи кои ги застапуваме. Нашиот тим е составен од продажен персонал дека е запознаен и во САД и Costa Rican имот закон. Нашиот маркетинг тим фокус е да ги поддржи нашите продавачи, со постојано развивање на нови начини да се дистрибуираат информации за својствата кои ги застапуваме. Нашата администрација персоналот интегрира сите податоци и помага да им помогне на нашите купувачи, со потребите што тие можат да го имаат.

Aliter корпорација нуди релокација услуги, и ние ќе ви помогнеме со сите домени на транзиција, со што се овозможува потег на Костарика биде мазна како што е можно повеќе. Дали ви се потребни информации за училишта, комуналии, автомобили, се движат, царината, имиграција, жителство, адвокати, лекари, без оглед на вашите потреби може да биде, ние ќе бидеме повеќе од задоволни да помогне во добивање на точни информации, навремено.

Aliter корпорација нуди сите видови на имотот на својот веб-сајт: www.alitercorp.com. Има имот и продажба, кои се достапни за сите сектори: за комерцијален простор малопродажните места, складирање, индустриски, развој на земјиште, претходно планирано заедници, едно семејство домови, Condos, townhouses, и апартмани. И со над 200 листинги, во сите области на Костарика, а нашата база на податоци и угледот на брокери кои работат со други, ние мора да се способност да најдете се што ви треба. Ние не се причестуваат во нето листинги, како што е вообичаено со некои брокери тука. Ова ни овозможува да се одржи фер цена, како ни приходи се базира на договорна обврска дека сме во место со сопствениците дека можеме работите. Aliter корпорација е целосно лиценцирана од страна на Костарика's Call CenterBR, нашата лиценца број е 1174 година, под името на Едвард Fridovich. Ние сме поврзани со Realtor.com како и, која ни помага да се одржи во присуство на САД и Даглас Elliman Имотот во Њу Јорк. Нашата веб страна добива огромна сума на сообраќајот во светот, која е заверена од Алекса и на лицето на местото. Алекса е независна компанија Amazon.com дека мерките сообраќај рангирање на веб-страниците во светот.

Гордееме на нашиот етички практики, и се работат со CINDE (The Costa Rican инвестиции одбор) им помага на луѓето и компаниите што се заинтересирани за создавање на економски инвестиции и присуство во Коста Рика. Ние сметаме дека претставува и пракса истиот идеали и мисија како CINDE, и се стреми да се прошири на овие стандарди на нашите клиенти.

Администрација на станбени Condominiums и домашни Сопственик Асоцијации

Целосно администрацијата на владение или Насловна Сопственик асоцијација, која ја сочинуваат:

одржување на објектите, чистење, Vigilance, Дизајн на општа управа буџети, колекција на одржување такси, Сметководство, Презентација на месечни извештаи, Повикувајќи и организирање на средби на владение на сопствениците и домашни Ownerâ Fulfilling легалните формалности, меѓу другите.

Живеење во Костарика има многу предности, но тој исто така го носи одредени проблеми и ограничувања. Идејата е да се оптимизира работењето точни, стремејќи се идеални за хармонија меѓу лицата кои живеат во рамките на condominiums или HOAâ

Што прават професионални менаџери Услуги Обично Дајте?

Професионални менаџери нудат широк спектар на услуги, вклучително и да HOAs сметководство, буџетирање, евиденција, оценка на собирање, исплата на сметки, на состанокот за координација, и заеднички простор за одржување.

Асоцијации избираат од редот на услуги, и влезе во договор со менаџерот на опишување на обемот на работа. Управниот договор исто така треба да вклучуваат плаќање, времетраењето на договорот за управување, како и околностите под кои може да се раскинат аранжманот рано. Некои се регулираат документите ограничување на траењето на управување со договори, или да бараат посебни почетокот на престанок одредби. Иако законот овозможува речиси секоја асоцијација функција треба да се довери на професионален менаџер, од кои повеќето се регулираат одредени документи листа асоцијација функции кои не може да се довери. Не-delegable функции обично вклучуваат позајмување пари, наплатувањето проценки, со што главниот товар на расходите во буџетот на вишокот количини, и наметнување дисциплина за повреда на регулирање документи. Без оглед на тоа што се делегирани функции и без оглед на содржината на договорот за управување, Управниот одбор го задржува должност да врши супервизија на менаџер и на власт да вратиш назад каква било одлука.

Како е професионален менаџер Избрани?

Управниот одбор има право да го изберете менаџер и утврди содржината на договорот за управување, но таа може да назначи комисија да даде препораки. Менаџери на HOAs не се бара да бидат лиценцирани, но мора да обезбедува обемни објавувања на асоцијацијата.

Aliter Корп SA е северноамерикански сопственост и оперирано и задржува силните на американската етика во врска со работењето со двете купувачи и продавачи. Додека некои продавачи може да листа нивните имоти со бројни брокери, многу брокери ќе не пренесе нуди дека тие (брокер) сметаат дека се непожелни. Aliter Корп СА верува дека имаме етичка обврска да ги открие сите понуди и ајде да нашите клиенти на одлуката или да прифатите или одбиете понуда добил. Некои компании бараат да имаат ексклузивно листинги, реалноста е всушност многу малку компании прават. Aliter Корп СА има ексклузивни листи и листи, исто така, својства, кои се јавно останатите. Aliter Корп СА сепак нема листа на својот сајт јавно останатите својства кои смета дека се overpriced или се занимаваат со агенти кои се занимаваат во нето листата практики, бидејќи не постои еден MLS (повеќе листата на услуги) за Коста Рика. Ве молиме проверете ја оваа страница често како што таа ќе биде ажурирана да содржи својства кои сметаме исплатлива инвестиција.

Може foreigners сопствен недвижен имот во Костарика?

Недвижности може да биде во сопственост или по индивидуална или во име на Costa Rican корпорација (СА). Costa Rican Корпорациите се им е дозволено да имаат ограничено партнерство со северно-американски или европски компании.

Сите закони, недвижностите или на друг начин, се применуваат подеднакво на граѓани, странци или компании.

Костарика има извонреден систем на земјата, под наслов, наслови со впишан во Централниот регистар, плус загарантирано титула е достапен преку Наслов Стјуарт од САД. Постојат многу правила и прописи, со што Aliter Корп СА може да ви помогне со кои се однесуваат на крајбрежен имот.

1.) Секоја пречка или Lien што влијае на титулата, мора да биде впишан во Службениот Регистрација книги. 2.) Кога испиш&

BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      Customer care   |   Telesales   |   Lead generation   |   Appointment setting
      Surveys / focus group studies   |   Virtual executive assistant   |   Script writing   |   Telemarketing training
      Seminar registering / follow up   |   Direct Mail Follow-up   |   Fundraising   |   Recruiting
      Web design   |   Computer programming   |   Telecommunications   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap