Afrikaas Albanian Arabic Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese Simplified Chinese Traditional Croatian Czech Danish Dutch Esperanto Estonian Filipino Finnish French Galician German
Greek Haitian Creole Hausa Hebrew Hindi Hungarian Icelandia Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latin Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Papiamento Pashto
Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish
 

trajnimi i avancuar Telemarketing

Në Kosta Rika i Call Center, ne kemi besim të mjaftueshëm në ekspertizën tonë se ne jemi të gatshëm të ditur një mostër e trajnimit tonë për curious. Kurs të avancuar telemarketing ynë ka qenë mjaft të vlerësuarat tonë për njohuri të gjera të komunikimit interpersonal, menaxhimin e konfliktit dhe fonetikë. Ne ju ftojmë të zbuloni pse Kosta Rika's Call Center renditet ndër më të mirat në teknikat e komunikimit për Costa Rican telemarketers.

Nga një ditë, tonë agjentë të rinj të shkojnë nëpërmjet specializuar Early Sistemit Programim (ESP) ku ne tren agjentët e tyre në rritjen e nivelit të intensitetin dhe këmbëngulja e sjelljes. Shumë njerëz kurajoz fillimisht shfaq një interes në marrjen e thirrjeve të ftohtë, por jo të gjithë kanë mundësinë për të qenë një profesionist telemarketer. Një person mund të jetë mjaft intelegjent sipas një përkufizimi akoma më shumë konservatore unmotivated t'i kushtojë këtij të zbulimit të disa fushatave telemarketing.

Të Psikologji e shitjes në telefon, do të jetë temë fillestare mbuluar. Rekrut i mendje është e fokusuar në atë se si ta mbizotërojë mbi refuzimin dhe fizike për të zbuluar një qëndresë të trajtojë një minimum prej 8 orë e cilësisë telefonata në ditë. Çdo rekrut i frikës nga telemarketing hapur është adresuar dhe zgjidhur me dhembshuri. Për Parandalimin rraskapitem diskutohet dhe do të monitorohet nga afër të përditshme për çdo stazhier. Ky kyç do të vëzhgimit filter out potencial quitters nxitjen e karrierës ndërsa anëtarët e ekipit për kompaninë tuaj. Në Kosta Rika i Call Center, ne nuk jemi të tanë të trajnuar të vështirë, të vini dorën ne tren dhe atyre të punojnë shumë në bërjen e fushatës tuaj të suksesshme. Fonetikë shpesh është diskutuar dhe është i inkurajuar si një vazhdim të studimit për kontroll. Shirita regjistruar praktikë thirrjet janë bërë gjatë çdo sesion të trajnimit dhe do të mbulojë një nivel (lehtë të ngushtë) të nivelit pesë (non-stop kundërshtim) llojet e thirrjeve. Një analizë të hollësishme dhënë nga një listë e plotë, do të gjykojë tonin, norma, zift, kohëzgjatjen, heshtje, heshtje shtatzëna, shpërndarjen dhe koha e hapur dhe pyetje me fund të ngushtë. Video taping një telefonatë në vazhdim përfshin të njëjtën fonetikë studim së bashku me vendet jo-verbale të komunikimit për të kuptuar se si trupi sjellje, shprehjeve të fytyrës, si duart e një mocion Illustrator dhe mund të përmirësohet në mënyrë të konsiderueshme zë një projeksion të trajnuar dhe duhet të jetë një palë e tretë e vëzhguesit në mënyrë që të bëjnë ndryshimet e nevojshme mendore veten. E vetmja mënyrë kushdo mund të bëjë përparim të madh në përmirësimin e vet-është që të jetë humbled nga kritikat e tyre. Vetë monitorimi dhe pasqyrim është se çfarë do të bëni telemarketing ekipin renditen ndër më të aftë thellësimatës në biznes.

The script telemarketing do të transferohet në një fletë të dytë të njohur si një thirrje për hartën navigacion thirrje e lehtë dhe trajnim. Ne përdorim një drejtëpërdrejtë për të nënvizuar flowchart pikë kritike vendimin dhe objektivat e njohur gjatë strukturuar bisedë. Duke pranuar kur kërkoni një fjalë e mirë është përdorur methodically dhe është thelbësore në promovimin shtesë bisedë. Heshtja mund të jetë i dobishëm kur përdoret tactfully e telefonit. Qëllimshme pauses shtatzëna janë përfshirë në shesh lojërash tonë dhe në dukje e thirrjes në hartë si një përparësi për të inkurajuar pjesëmarrjen e klientit.

Një lojë me pyetje-përgjigje të detyrueshme në fund të çdo program trajnimi është i nevojshëm për të siguruar se agjentët e di se si të merren me sistemin tonë dhe kanë një besim të kuptuarit e juaj materiale mësoi atë ditë. Fushata informacion plus avancuar retorikë janë një minimum prej dy provime me shkrim dhe me gojë që duhet të jenë miratuar nga të gjithë anëtarët e ekipit. Si e trajnimit është afër kompletimit, disa test thirrjet do të bëhen për ju për miratimin përfundimtar të shkrimit dhe të anëtarëve të ekipit tonë 'aftësinë që të flasin për kompaninë tuaj.

Kosta Rika's Call Center vepron të gjitha sesioneve trajnuese në një mjedis të presionit të ulët. Në fillim është shumë e rëndësishme për të ndërtuar një ngushëllim nivel me proceset tona përpara se ato janë të tyre. Gjatë kësaj faze, ata duhet të merrni trajtimin e çështjeve të rehatshme shumë shpejt para se të miratohet për të bërë një telefonatë të vetme për kompaninë tuaj. E më të shpejtë të agjentëve të merrni në telefon dhe do të marrë një telefonatë e tyre do të përmirësojë mësimin kurbë, të bëhen më të efektshme dhe më të shpejtë do të ulet e tyre deviacion-up kohë.

Our Costa Rican thirrje qendra mbulon të gjitha aspektet e trajnimit fondacioni. Ne kemi pasionin për të trajnuar dhe talentin e papërpunuara varresë ndërsa ndërtimin e ekipit vetëbesim dhe besim. Edhe në qoftë se ne të punësojë agjentë telemarketing që kanë qenë për një kohë, ende kemi nevojë për të mësuar metodat tona të pronarit të fushatës tuaj. Është e rëndësishme për të analizuar e saktë seanca trajnuese keni nevojë para se te fillojme. Kosta Rika's Call Center do të furnizojë me ju një pyetësori të detajuar të plotësohen para jashtë në përgatitjen tuaj për klasë. Varësisht nga shkalla dhe kompleksiteti i fushatës tuaj, trajnim herë gjatë dhe do të ndryshojnë për zotësi.


BlogspotBuzzDeliciousDiggFacebookFlickrGoogleLinkedinMeneameMyspace
StumbleuponTechnoratiTex FresquiTwuitterViadeoWikioYahoo Bookmarks Outsourcing campaign
Outbound BPO campaign
 
Inbound BPO campaign
Employment opportunities
 


      kujdesit të konsumatorëve   |   telesales   |   brez çojnë   |   vendosjen e emërimit
      anketat   |   virtual execcutive asistent   |   script writing   |   telemarketing trajnimit
      seminare   |   drejtpërdrejta mail   |   ngritjen e fondeve   |   rekrutimin
      Webdesign   |   software   |   telekomunikacionit   |   Company Information
      Outbound BPO campaign   |   Inbound BPO campaign   |   Employment opportunities   |   Sitemap